* Актуальное

Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Голосование

Іти з роботи,чи залишатись там після невеликої аварії на фірі (ні люди ні кінь не постраждали

іти
0 (0%)
залишатись
1 (100%)

Проголосовало пользователей: 1

Автор Тема: Щоденник , селянина,або життя Зорі (ну дуже далеко від міста)  (Прочитано 16299 раз)

Оффлайн Milady

Тепер от думаю чи лишатись на тій роботі після інциденту,чи іти? вирішити не можу прошу допомоги форумчан
А про це маєш хіба думати, чи господар, який думає, чи ти йому потрібен, чи буде менше збитків, як буде працювати сам?

Оффлайн Фірман

На роботі лишили,перевели дітей катати,фіру таки буду возити,після переробки поворотного,воно погане
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?
Ви ж таки люде, не собаки!

Ой не буду пиво пити,бо воно гуркоє, я си упю палиночки,бо то веселоє.

Оффлайн Фірман

Господарю яка різниця казали зразу,що б не натворив сам відповідаєш навіть фінансово і  юридично сітку перемотав,
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

Там не СКА платять в рази більше,але і відповідаєш сам. а фіру переробити і на пустир і коня вчити до ідеального поки не поїду добре і самому звикати

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Dark Lord

Андрійко, тук-тук...  :wall:
Ти де заховався? :not_i:
Як ти? Що в вас новенького? Оновлюй щоденник, бо пилюка вже тришарова :crazy:
"Нужно взяться за лошадь и медленно учить ее всему. Именно простое, твердое повторение дает такой нужный результат"

(Том Смит)

Оффлайн Фірман

А писати нема про що працюю в Скансені на конюшні імпульс -а конюхом,фірманом і інструктором, маю 7 коней на попєчєнії  Зорька здорова,жирна і трохи хрєново розкачана правда гості з Києва були Данасама вивела Зорю, сіла на неї і їздила по полю і  селу та й так
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Dark Lord, Kapriol, Рома

Оффлайн Фірман

Довго тут не писав не було часу, робота, Зоря, городи  та й так  Їздив таки на фірі  в Шевченківському Гаю у Львові возив музик на "свято хліба"  З роботою справився, як говориться на 3 перш за все через технічні причини. фіра, що знаходиться в гаю являє собою щось середнє між вагонетом і сільською фірою. Рама того чуда техніки зроблена з залізного кутника, до якого внишительного розміру болтами прикручений деревяний пуденок і борти задні колеса на колодочних тормозах передні без тормозу, має та фіра 2 лавиці спереді фірманська і ззаді для пасажирів. передок в фірі каретного типу, запряжка дишельна під шлию і єврошлию. Отже почалось все з того, що в пятницю дістали ми той агрегат з місць його постійної дислокації  (кущів за конюшнею) куди її ще рік тому за ненадобностю закотив мій " папєреднік" пан Андрій, який через фінансову вигоду звільнився з  конюшні і пішов працювати на пилораму по сусідству. Так от механізм вищеупомянутий за час стояння (для краси ще був оббитий мішковиною) добряче підігнив і деякі деталі, зокрема дишль стали непридатними для подальшої експлуатації. Перша поломка сталася відразу як я попробував зрушити то діло з "мертвої точки" взявши руками за дишль і пробуючи його вивернути. Далі  дишль і ще деякі елементи конструкції тріскали і відчеплялись в найнесподіваніших місцях після чого власниця навіть хотіла виїзд відмінити через неготовність амуніції,але не судилося. Директору скансену фіра дуже була треба в програмі святкувань і заявивши, що без неї ніяк він надав нам посильну допомогу деревом і робітниками і за ніч з суботи на неділю дишль був замінений, а орчик я прикріпив іншим способом що унеможливило його випадання, але він деколи чіпляв за дишль, що мене сильно бісило. В неділю рано я прийшов на конюшню десь о 10 і прийнявся готувати виїзд. першим ділом почистив Касю і замив їй копита, потім натер упряж жиром під кінець переодягнувся в костюм що по ідеї мав нагадувати костюм львівського  фірмана зрізу 19- 20 століть. Все було майже добре.якби не 2 нюанси 1 тормоз фіри зроблений таким чином, що нормально правити кіньми і дотягнутись до тормозної ручки майже неможливо, отже син власниці Марко, мусив їхати зі мною і сидіти "на тормозах" (при том Кася не привчена тримати фіру) 2 нюанс це те що коні в нас виїздкові і крім Касі майже ніхто не запрягається,а музей розташований на горбах з улоном від 20 до 45 градусів, що робило роботу 1 конем, який рідко запрягається важкою і до певної міри небезпечною. Маршрут був таким ,що я мав 3 рази виїхати за музиками до входу в музей і звезти їх до церкви в низ і потім завезти на "співоче поле" на співоче власниця їхати заборонила через великий уклон,а по решті маршруту дуже вдало проїхав накосячивши лиш 1 раз коли винужденно змінив алюр з рисі на крок і кобилі не вистарчило сили витягнути фіру.
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Nina-Z

Оффлайн Фірман

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

Трохи старих невикладених фото Зоря і Дана

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Alhora

А за рахунок чого ця бричка тормозе..?? :scratchhead:

Оффлайн Фірман

За рахунок ошильника і ланцюга, що йде від шиї до дишля, натягається і тормозе, так на Західній в селах роблять, але то шкодно для коня, тому тормозив тормозами (колодки на задніх колесах
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Alhora

За рахунок ошильника і ланцюга, що йде від шиї до дишля, натягається і тормозе, так на Західній в селах роблять, але то шкодно для коня, тому тормозив тормозами (колодки на задніх колесах
Хоть хтось на Західній Україні це розуміє - респект :el:

А чому хомутна запряжка у вас непопулярна..?? :scratchhead:

Оффлайн Фірман

бо простих хомутів,як за поребриком в нас не робили,а польські (робили в містах) і коштував такий хомут майже,як сам кінь (використовували міські грузовозчики,а в селі господарі самі шили упрощену копію шлиї,яка і стала традиційною
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

дешевизна тут грає роль
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

Дуже давно тут не писав, перше пароль згубив від електронки, потім мав роботи дофіга 2019 почався для мене добре перше попрацював трохи в львівського циганського барона на понях, потім помагав,Юрі в якого вчора викупив коня Зливу кобилку молоду з років помєсь гуцула з тяжом також замовив.ввесь сг реманент і сани в с4у3боту пробую її під сідлом і сфоткаю.
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Dark Lord

Вітаю з поверненням на форум, а також із поповненям)))
Буду з нетерпінням чекати фото коників :wow:
"Нужно взяться за лошадь и медленно учить ее всему. Именно простое, твердое повторение дает такой нужный результат"

(Том Смит)

Оффлайн Фірман

О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Milady

Зливі пощастило)
А як там Зоря? І Шевченківський гай?

Оффлайн Фірман

Зоря більш -менш по здоровю чуть ліпше вашого Гурмана, але на жаль плавно,но впевнено скочується туда, на передніх артрит слабкий зараз не відчутний але весною прийдеться мелоксивет вколоти. До Тані зараз не ходжу, зимою прокату небуло платити не мала чим, на різдвяні ходив До барона, але тепер на навчанні. ще треба йому буде позвонити, Ляна, Тані дочка поїхала в Київ на роботу і ПМЖ на конюшню якусь, Таня зараз сама катає, казала,щоб вертався
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Milady

А хто ставив діагноз артрит? Наскільки я памятаю, вона в тебе була кругловата, якщо почались проблеми з ногами, її варто строхи схуднути. Чи вона за зиму схудла?
А Гурмана на старому форумі вже поховали більше ніж шість років назад  :sarcastic: "Спеціалісти"  :kon13: І нічого, скрипить, але бігає  :kon2:

Оффлайн Фірман

Тарзан ставив
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?

Оффлайн Фірман

Трохи  схудла
О люде! Люде-небораки!
Нащо здалися вам царі?
Нащо здалися вам псарі?