* Актуальное

* Профиль

 
 
Добро пожаловать, Гость. Пожалуйста, войдите или зарегистрируйтесь.

Автор Тема: Кормові алергії у коней  (Прочитано 97 раз)

0 Пользователей и 1 Гость просматривают эту тему.

Оффлайн muesliP

Кормові алергії у коней
« : Январь 09, 2019, 16:44:15 »
Кормова алергія у коней - рідкісний та важко-діагностований процес.  Найбільш поширені симптоми кормової алергії - це висипання на шкірі та свербіж, але сюди можливо віднести також :

- регіональні вузлові утворення

- посттравматичні ділянки після сильного свербежу

- почервоніння шкіри

- лущення шкіри

- випадіння волося

- шлунково-кишкові розлади (пронос, тощо)

Так як усі клінічні симптоми при кормових алергіях не унікальні, додатково потрібно виключити інші дерматологічні хвороби зі схожими ознаками:

- паразитарної етіології ( шкірні кліщі)

- грибкової та бактеріальної етіології

- укуси комах (сезонно)

- на засоби по догляду (контактно та аерогенно)

- на певні види рослин (контактно та аерогенно, сезонно)

Тести крові на певні алергени не дають достовірних результатів, так як головні антитіла (IgE) більше скупчені у шкірі, а не в крові. Тест IDAT виявляє антигени, так як його метод заснований на виявленні IgE антитіл у тучних клітинах шкіри, які лопають і викликають біль, почервоніння, набряк та свербіж.

Якщо диференційну діагностику проведено, то для підтвердження кормової алергії найкраще виключити підозрілий алерген (корм, сіно, кормові добавки, смаколики) з раціону на період від 4 до 8 тижнів та спостерігати за змінами на тілі коня та його поводження.

Якщо ж певний харчовий алерген не вдається встановити, то з раціону виключають усі концентрати (мюслі або гранули, кормові добавки). По мірі зникнення симптомів, можна поступово вводити усі інгредієнти раціону назад, але повільно та спостерігаючи за змінами. Для зменшення кількості аллергенів (пил, пилок рослин, бруд) у різнотрав'ї сіна, його замочують або пропарюють перед згодовуванням.

http://pavo.com.ua/harchov-alerg-u-koney
 
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Destrie, Nina