Просмотр сообщений

В этом разделе можно просмотреть все сообщения, сделанные этим пользователем.


Сообщения - muesliP

Страницы: [1]
1
Кормление / Токсичні рослини для коней
« : Январь 10, 2019, 19:02:40 »
В даний час існує близько 80 центральноєвропейських рослин (не рахуючи окремих видів), які є токсичними для коней. Важливо, знати назви та вигляд отруйних рослин, щоб ви могли їх розпізнати і захистити коня від контакту або споживання.

 

Ці рослини особливо небезпечні для коней

Найчастіше отруйні рослини мають гіркий смак, завдяки якому коні не їдять їх. Часто деякі отруйні рослини втрачають гіркий смак під час сушіння або лише тоді, коли вони повністю дозріли.

 

Хоча багато рослин втрачають інтенсивність токсичності після висихання, коні значно чутливі до навіть найменших кількостей токсинів, ніж інші тварини. В результаті дуже низькі концентрації є достатніми, щоб викликати перші ознаки отруєння.

 

Рослинна отрута - що це таке?

Токсини рослин відрізняються двома основними речовинами - алкалоїдами та ферментами, а також іншими групами речовин, такими як гормони, нітрати, щавлева кислота, сапоніни, терпени та похідні терпену.

Нижче ви знайдете огляд найбільш поширених та небезпечних отруйних рослин, які можна знайти на луках та пасовищах.

 

папороть-орляк
Він містить високі рівні гідроціанових глікозидів і тіаміназу, які руйнують вітамін B1 в організмі у коня.Це призводить до дефіциту, який може призвести до атаксії або розладу центральної нервової системи. Більше того, глікозиди, що містяться в рослині, можуть бути канцерогенними.

У здорового дорослого коня поглинання рослини, що становить близько 2 кг на день протягом місяця, буде смертельним.


явір
Навіть дуже маленька доза може бути дуже токсичною для коней. Насіння мають більш високий токсичний вміст, ніж листя. Але свіжі проростки вважаються особливо токсичними. Можуть бути наступні симптоми: пітливість, тремор , судоми і коліки, і темна сеча.

Вже з 165-8000 з’їденного насіння або 500г кленового листя проявляються перші симптоми .блакитний аконіт (lat. Aconítum napéllus)
Вважається найбільш отруйною рослиною в Центральній Європі. Токсини, особливо алкалоїд аконітин, містяться у всіх частинах рослини. Отруєння блакитним аконітом володіє сильними синдромами : слиновиділення, розширені зіниці, занепокоєння, пронос, судоми, серцеві аритмії, висхідний параліч . Причиною смерті у коней , як правило, є порушення циркуляції крові або дихальний параліч.

Навіть споживання декількох грам визиває отруєння і кількість 100-200г свіжих частин рослин призводить до летального результату.тис
Насіння, голки, деревина та кора містять токсичну речовину таксону. Симптоми отруєння : прискорений пульс, серцево-судинна недостатність.

Вже в дозі 100-200г призводить до смерті коня після 5 хвилин!наперстянка
Споживання кількох квітів може призвести до отруєння і смерті.

25 г сухої та 100 - 200 г свіжих листя може призвести до загибелі коня.болиголов плямистий
При споживанні у коня може спостерігатися слабкість м'язів, збільшення пульсу, параліч і судоми.

3-5 кг може бути фатальною для коня.осінні крокуси
Ця рослина надзвичайно отруйна. Симптоми : відмова від їжі, пітливість, слиновиділення, коліки і кривавий пронос, порушення кровообігу і параліч.

Смертельна кількість для коней становить від 1,2 до 3 кг.звіробій
Дубильні речовини, ефірні масла і фототоксичний гіперицин можуть викликати набряк, запалення шкіри.робінія
Токсини, що містяться в робонії : токсичнні білки, робін, фазином і токсичний глікозид. Симптоми : слинотеча, занепокоєння, а потім апатія, прискорене серцебиття, розширені зіниці, жовті слизові оболонки, шлунково-кишкові запалення з судомами, дисбаланс і пошкодження печінки і нирок.блекота чорна та дурман
Вони містять так звані алкалоїди (у тому числі атропін і скополамін). Вони призводять до паралічу в центральній нервовій системі .

Пользователи, которые поблагодарили этот пост: BlackAngel

2
Кормление / Кормові алергії у коней
« : Январь 09, 2019, 16:44:15 »
Кормова алергія у коней - рідкісний та важко-діагностований процес.  Найбільш поширені симптоми кормової алергії - це висипання на шкірі та свербіж, але сюди можливо віднести також :

- регіональні вузлові утворення

- посттравматичні ділянки після сильного свербежу

- почервоніння шкіри

- лущення шкіри

- випадіння волося

- шлунково-кишкові розлади (пронос, тощо)

Так як усі клінічні симптоми при кормових алергіях не унікальні, додатково потрібно виключити інші дерматологічні хвороби зі схожими ознаками:

- паразитарної етіології ( шкірні кліщі)

- грибкової та бактеріальної етіології

- укуси комах (сезонно)

- на засоби по догляду (контактно та аерогенно)

- на певні види рослин (контактно та аерогенно, сезонно)

Тести крові на певні алергени не дають достовірних результатів, так як головні антитіла (IgE) більше скупчені у шкірі, а не в крові. Тест IDAT виявляє антигени, так як його метод заснований на виявленні IgE антитіл у тучних клітинах шкіри, які лопають і викликають біль, почервоніння, набряк та свербіж.

Якщо диференційну діагностику проведено, то для підтвердження кормової алергії найкраще виключити підозрілий алерген (корм, сіно, кормові добавки, смаколики) з раціону на період від 4 до 8 тижнів та спостерігати за змінами на тілі коня та його поводження.

Якщо ж певний харчовий алерген не вдається встановити, то з раціону виключають усі концентрати (мюслі або гранули, кормові добавки). По мірі зникнення симптомів, можна поступово вводити усі інгредієнти раціону назад, але повільно та спостерігаючи за змінами. Для зменшення кількості аллергенів (пил, пилок рослин, бруд) у різнотрав'ї сіна, його замочують або пропарюють перед згодовуванням.

http://pavo.com.ua/harchov-alerg-u-koney
Пользователи, которые поблагодарили этот пост: Destrie, Nina

Страницы: [1]